Obezite Cerrahisi
Ücretsiz İlk Muayene Fırsatı

Hakkımızda

Sağlıklı Bir Yaşama İlk Adım: Obezite Cerrahisi

Obezite cerrahisinde deneyimli ekibimiz ve son teknoloji ekipmanlarımız ile obezite ve diyabet hastalığının tedavisine dair her türlü operasyonun gerçekleştirilmesini sağlıyoruz. Obezite tedavisinde önemli bir yere sahip olan obezite ameliyatı (bariatrik) ile hastaların normal kilolarına dönmeleri ve obeziteyle ilişkin veya obezite kaynaklı hastalıkların görülme sıklığı da azalmaktadır. Kapalı cerrahi yöntemi ile (laparoskopik) ve robotik olarak yaptığımız obezite ameliyatları ile hastaların daha kısa sürede iyileşmesine olanak sağlıyoruz. Obezite cerrahi tedavisinde; kısıtlayıcı ve besin emilimini bozucu ameliyatlar yöntemleri uyguluyoruz.

Ücretsiz Muayene Fırsatından Faydalanmak İçin Bize Ulaşın

Obezite cerrahisi sonrası

Kişiye Özel Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite cerrahisinde kullanacağımız tedavi yöntemi ve sonrasındaki süreç hastanın kişisel özellikleri ile ihtiyaçları doğrultusunda yapılmaktadır. Obezite tedavisinde hastanın diyabet durumu, yaşam şekli ve diğer hastalıklarını göz önüne alıyoruz. Hastanın ameliyat sonrasındaki süreçte durumuna uyum sağlama riski ameliyattan önce mutlaka tespit ediyoruz.

Hastaya ameliyattan sonraki yaşam tarzında yapması gereken değişiklerle ilgili bilgilendirmeleri yapıyor ve kişiye özel beslenme programları oluşturuyoruz.

Obezite cerrahisi tedavi yöntemlerinden biri de obezite ameliyatı kapsamındaki mide küçültme operasyonudur. Tedavi için kullanacağımız yöntemin seçiminde hastanın istekleri göz önünde bulundurulsa da, yapılan tanı değerlendirmenin neticesinde son karar uzman doktorlarımıza aittir. Kilolu olan herkesin mide küçültme ameliyatı olabilmesi mümkün değildir. Kişinin bu tedavi yönteminden yararlanabilmesi için, belirlenen ameliyat şartlarına uygun göstermesi gerekir. Mide küçültme operasyonu şartları arasında Dünya Sağlık Örgütü tarafından bildirilen kriterlerde etkili olur.

Obezite Cerrahisi ile Kilo Veren Hastalarımızın Yorumları

Sertifikalarımız & Üyeliklerimiz