Obezite Cerrahisi

Ücretsiz İlk Muayene •

Mide Balonu

Obezite hastalığında mide balonu uygulaması, son yıllarda sıklıkla hastaların karşısına bir tedavi yöntemi olarak çıkar. Mide balonu tekniği, herhangi bir ameliyatı gerektirmemesiyle birlikte; obezite ameliyatı riski bulunan hastaların operasyon ihtimalini bir miktar düşürür. Yapılan incelemeler sonucunda ameliyat olması planlanan ancak ameliyat olması yüksek risk içeren hasta gruplarında; mide balonu uygulaması iyi bir alternatif olarak sunulur. Obezite cerrahisi konusunda uzman doktorlarımızla, obezite tedavisinde hasta için en iyi sonuç veren ve en uygun olabilecek yöntemin kullanılması konusunda oldukça hassas davranırız.

Mide Balonu Tekniği Nasıl Uygulanır?

Obezite tedavisinde son yıllarda popüler hale gelen mide balonu tekniği, hasta yarı uyanık haldeyken yapılır. Endoskopik kayıt altında ilerleyen operasyon sırasında, hastanın hatırlamayacağı ve hissetmeyeceği şekilde midesine doğru ilerlenir. Mide balonu yerleştirilmesinde sakıncalı bir durumun tespit edilmemesi halinde; sönük haldeki mide balonu hastanın midesine iletilir. Belirlenen standartlara (450-550 cc) mide hacmi şişirilerek mide balonu operasyonu tamamlanır. Bu işlem toplamda 10-15 dakika sürer ve hasta uyandırıldıktan sonra kısa süreli dinlendirilir. Operasyonun başarı ile sonuçlanması ile aynı gün içerisinde hastalarımız evine dönebilir.

mide balonu ameliyatı

Kimlere Mide Balonu Tekniği Uygulanır?

Kilo soru olan, kendi çabası ya da uzman diyetisyen kontrolünde kilo vermeyi başaramayanların mide balonu tekniğinden yararlanması mümkündür.

 • Mide balonu uygulaması için kilo sınırlaması bulunmaz.
 • Obezite cerrahisi için risk grubundaki hastalar tercih edilebilir.
 • Operasyonun ardından hayatını değiştireceğine emin olduğumuz hastalarda uygundur.

Mide Balonu Uygulamasından Nasıl Yararlanılır?

Aşırı kilolu ve kronik obezite hastalarında kilo verdirme amacıyla kullan yöntem; acısız ve ameliyatsız olmasıyla dikkat çeker.

Obezite Cerrahisi ile Kilo Veren Hastalarımızın Yorumları

Lütfü BeyLütfü Bey
Bana 2. hayatı veren İsa Kaman’a teşekkür ederim. 40 günde 20 kilo verdim, daha vermeye de devam ediyorum. Kilo probleminden şikayetçi olan herkese tüp mide ameliyatını ve doktorum İsa Kaman’ı tavsiye ediyorum.
Beyhan SezerBeyhan Sezer
2017 yılında Doktor İsa Kaman ile tanıştım. Tanıştıktan yaklaşık 1 ay sonra tüp mide ameliyatı oldum. Ameliyattan önce 112 kilo civarındaydım, ameliyat sonrasında 4-5 ay gibi bir sürede 83 kiloya kadar düştüm Yeme içme sorunu yaşamadım. İsa Kaman ve ekibine çok teşekkür ediyorum ve bu problemi yaşayan herkese tavsiye ediyorum.
 • Hoş Geldiniz!

 • obezite cerrahı
 • Sertifikalar ve Üyelikler

 • Obezite cerrahisi ile veremediğiniz kilolardan kurtularak sağlıklı bir yaşama adım atmanıza yardımcı oluyoruz.

  Adres:
  Gazi Mustafa Kemalpaşa Mahallesi, Atatürk Cd. No:118 59500 Çerkezköy/Tekirdağ

  Telefon:
  (0212) 706 13 84

  E-Posta:
  bilgi@obezite-cerrahisi.net

Hakkımızda

Obezite cerrahisi ile veremediğiniz kilolardan kurtularak sağlıklı bir yaşama adım atmanıza yardımcı oluyoruz.

Obezite-cerrahisi.net, bilgilerinizi istatistiksel amaçlarla tutmaktadır. Op.Dr. İsa Kaman teklif talebini cevaplamak için iletişim bilgilerinizi kullanacaktır.

Bize Ulaşın

Gazi Mustafa Kemalpaşa Mahallesi, Atatürk Cd. No:118 59500 Çerkezköy/Tekirdağ

(0212) 706 13 84

bilgi@obezite-cerrahisi.net