Obezite Cerrahisi
Ücretsiz İlk Muayene Fırsatı

Tüp Mide Ameliyatı

Sleeve Gastrektomi ( Tüp Mide ) Ameliyatı

Tüp mide ameliyatı (Sleeve Gastrektomi), obezite hastalarında midenin büyük bir bölümünün çıkarılması ile zayıflamanın sağlandığı en çok tercih edilen obezite tedavi yöntemlerinden biridir. Tüp mide ameliyatı, yalnızca kilo vermek isteyen hastalarda değil; kiloya bağlı insülin direnci ve eklem rahatsızlığı olan hastalar için de oldukça yaygın kullanılan bir seçenektir. Mide hacminin ciddi oranda küçültülmesi ile hastanın yediği yemek miktarı azaltılmakta ve kısa sürede tokluk hissine sahip olması sağlamaktadır. Obezite cerrahisi fiyatları ise yapılacak tedavinin türüne ve kapsamına göre değişmekte olup, yapılacak tetkiklerden sonra belirlenmektedir.

tüp mide ameliyatı
tüp mide ameliyatı

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite cerrahisinde en sık kullanılan yöntemlerden biridir. Bu tedavi yöntemi temelde bir “mide küçültme” operasyonudur. Bu küçültme işlemi, mide hacminin yaklaşık üçte birlik kısmının çıkartılarak midenin tüp şeklinde olacak şekilde belirlenen boyuta getirilmesinden ibarettir. Tüp mide ameliyatı tamamen kapalı olarak yapılır. Hastanın karnında büyük ameliyat izleri yaratılmadan, video kamera kaydı altında özel aletler aracılığıyla ameliyat tamamlanır. Obezite cerrahisinde son teknoloji cihazlarımız ile tüp mide operasyonlarını en güvenli şekilde gerçekleştiriyoruz.

Tüp Mide Ameliyatından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Obezite tedavisi talebinde bulunan hastaların, kilo verme sürecinde tüp mide ameliyatını olmaları her zaman yeterli olmaz. Hastanın fazla kilolarından kurtulma isteği, tek başına ameliyattan sonraki süreçte istikrarıyla birleştirilir. Kişinin hayat tarzını, alışkanlıklarını değiştirmesi; egzersiz, spor ve yeni beslenme rutini ile yaşam koşullarını iyileştirmesi gerekir. Obezite Cerrahisi olarak, obezite tedavisi gören hastalarımızı ameliyattan sonraki zamanda yalnız bırakmadan destek sağlarız. Operasyonun başarısının devam edebilmesi için hem hastaya hem de tedaviyi başlatan doktora görevler düşer. Birbirinden deneyimli doktorlarımızın yer aldığı ekibimiz ile sorumluluklarımız farkındayız.

Tüp Mide Ameliyatı Süreci

Obezite tedavisinde ameliyatının yapılabilmesi için hasta, operasyon şartlarına uygunluk göstermelidir. Dolayısıyla, ameliyat öncesinde hastanın hem psikolojik hem de fiziksel uygunluğuna bakılır.

  • Hastaya özel ameliyata hazırlık şekli belirleriz.
  • Beslenme yetersizliğine karşı tedavi planlaması yaparız.
  • Beslenme bozukluğu riskini önleyici tedbirleri oluştururuz.
  • Ameliyat sonrası değerlendirmelerle, hastanın hayatına alışmasına yardımcı oluruz.

Tüp Mide Ameliyatını Kimler Olabilir? Tüp mide ameliyatı olabilme şartında; Beden Kitle İndeksi belirlenen standartların üzerinde olan hastalar, potansiyel adaydır.

Hastalarımızın Yorumları Bizim İçin Önemlidir Hastalarımızın Yorumları, Sizler İçin Önemli Bir Referans Olabilir!

Sertifikalarımız & Eğitimlerimiz